Můžu do Tiskových výstupů přidat svoje logo?

Ano, po spuštění aplikace dáte v menu excelu - vložení – obrázek a vyberte si libovolný obrázek v počítači, který potom můžete přesunout, kam potřebujete.

Po stažení nové verze aplikace se mi spustí pouze zkušební verze i když mám licenci koupenou - jak spustím plnou verzi?

Použijte poslední aktivační klíč, který Vám byl zaslán z e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. případně si napište o nový, který Vám bude obratem zaslán.

Jaká je cena VHI aplikací?

Pro vázané zástupce VHI je 90% sleva a roční licence každé aplikace potom stojí 1000 Kč.

Mohu si sám vybrat fondy do PortfolioPlanneru?

Do portfolioplanneru jako uživatel sám fondy přidávat nemůžete. V portfolioplanneru pracujeme s celkem 10 investičními kategoriemi a v každé z nich pečlivě vybíráme 3 až 10 fondů, které považujeme v dané kategorii za nejlepší. Pokud si myslíte, že by PortfolioPlanner měl obsahovat nějaký další fond, napiště prosím na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , fond si prostudujeme a pokud uznáme, že fond by měl být do seznamu přiřazen, rádi ho zařadíme.

Proč se mi v PortfolioPlanneru u platformy Moventum nevygeneroval dokument PayOut?

Pravděpodobně jste generoval dokumenty k tisku ještě před vybráním jednotlivých fondů. Použijte tlačítko Generování dokumentů k tisku znovu a potřebné dokumenty se vygenerují. V ideálním případě postupujte postupně podle jednotlivých záložek a dokumenty generujte vždy až po nastavení Portfolia.

Od kolika Kč jednorázově bych měl kupovat ETF? Je to u jednotlivých fondů rozdílné? Pokud ano, kde to zjistím?? Jaká jsou pravidla, doporučení??

ETF stojí 0,3% za transakci, minimálně 35 EUR. Pokud 35EUR = 0,3%, pak ono efektivní minimum z pohledu nákladu je 11.666 EUR což je cca 315.000 CZK.

Investovat do ETF můžete i méně, pak ale platíte procentuélně vyšší poplatek. Pokud třeba chcete investovat do ETF 54.000 CZK pak vás to bude stát 35 EUR což je vlastně 1,75% z hodnoty investované částky. Jen je třeba to mít na paměti. Pokud investujete na dlouhou dobu, tak to není problém, protože se vám to během 1 až 2 let vrátí v TER fondu. Nicméně pokud byste chtěl při rebalancování část ETF odprodat, pak zase platíte min 35 EUR. Proto je kvůli rebalancování dobré mít v rámci každé kategorie ETF i podílový fond.

Druhá věc je, že je třeba vždy nakupovat u ETF jen celé kusy. U většiny ETF to není problém, protože kus se pohybuje v řádu jednotek EUR/USD. U zlata je ale 1 KS = 1 unce zlata. To znamená že 1 ks stojí okolo 1.200 USD - 31.000 CZK. Pokud tedy máte 54.000, tak koupíte jen 1 KS a v hotovosti zbyde 23.000 CZK. Je tedy možné koupit 1 Ks ETF a zbytek fond. Nebo navýšit pokyn na cca 62.000+ CZK a koupit 2 KS ETF. Kvůli případnému rebalancování doporučuji variantu 1.

Manželka klienta je na mateřské dovolené a Naviplan tak ukazuje neodpovídající starobní důchod - je možné ho někde upravit?

Na záložce Zdroje Příjmy v důchodu po rozkliknutí Detailu u starobního důchodu můžete místo odhadu Naviplanu použít Vlastní odhad.

V Rebalanceru po importu portfolia z Moventa se mi nezobrazuje současná hodnota portfolia na záložce Základní rozložení - jak nastavit import, aby všude nebyly pouze nuly?

Na začátku videa k Rebalanceru (odkaz zde) je popis nastavení Moventa před importem – je třeba dle popisu nastavit formát čísel v Moventu.

Můžu v Rebalanceru upravit i pravidelné platby?

Nemůžete, Rebalancer slouží pouze na rebalancování Portfolia se současnou hodnotou nebo jednorázovým vkladem (popřípadě při výběru). Pro změnu pravidelných plateb použijte formulář Modifikace trvalého pokynu, který najdete na našem intranetu pod příslušnou investiční společností.