kvě02

Začněte s Proč

Napsal // Viktor Hostinský Kategorie // O podnikání

Tohle je skvělé video Simona Sinka, které nám hodně pomohlo zamyslet se nad smyslem našeho podnikání. Jelikož na poradce nekoukáme jen jako na obchodníky, ale také jako na podnikatele, myslím si, že stojí za to ho shlédnout každému z vás.(Dole si zapněte titulky - subtitles - Czech)

My jsme také hodně přemýšleli o našem „Proč“ a uvědomili jsme si, že jsme VHI nezakládali primárně kvůli tomu, abychom si vydělali hodně peněz, ale abychom měnili svět. A protože nás „berou“ investice a jsme přesvědčení, že díky nim dokážeme svět skutečně měnit, bylo pro nás definování našeho „proč“ poměrně jednoduché.

Víme, že v příštích desetiletích budou české občany čekat nelehké časy týkající se jejich osobních financí, zejména jejich důchodové situace. Vybudovat si vlastní finanční nezávislost vidíme jako hlavní úkol pro miliony lidí, a finanční poradci by měli být hlavními průvodci na této cestě. Takto však vypadá realita: 8 měsíců vydrží průměrnému čechovi jeho celoživotní úspory v důchodu, pokud by z nich měl žít. Ze všech úspor českých domácností se 91% „válí“ v bankách a v produktech, kde každých deset let ztratí 1/3 své kupní síly. Po roce 2020 si jen 2% Čechů udrží po odchodu do penze svou životní úroveň. Více než 85% lidí bude v důchodu zcela odkázáno na to, co jim každý měsíc přidělí stát. A to nejsou moc pěkné vyhlídky.

Rozhodli jsme se proto vytvořit prostor pro poradce, kteří ve své práci vidí víc, než jen možnost výdělku. Kteří pro své klienty nehledají jen snadno prodejné produkty, ale hledají způsob, jak svým klientům pomáhat budovat finanční svobodu. Kteří s námi chtějí dělat z národa spořilů národ zodpovědných investorů, finančně nezávislých na státu nebo na zaměstnavateli.

Zároveň podporujeme poradce a poradenské týmy, aby si vybudovali svou vlastní lokální firmu, která dá finanční svobodu jim samotným. Nestavíme žádné multilevlové struktury ani jejich stavění nepodporujeme. Náš prostor je utvářen tak, aby byl pro poradce zdrojem inspirace, tvůrčí energie a informací, které jim pomohou vybudovat úspěšnou firmu.

Snažíme se prostor vhi stavět na principech svobodných firem, které poslední dobou s oblibou studujeme. O těchto principech se více dozvíte na stránkách Peoplecomm nebo se můžete podívat na tohle video Tomáše Hajzlera, který je hlavním šiřitelem myšlenek svobody v práci v Čechách.