bře18

Soutěž Best planner 2013

Kategorie // O podnikání, Ostatní

Chcete ukázat široké veřejnosti, že finanční plánování děláte opravdu dobře? Máte jedinečnou možnost se předvést v tom nejlepším světle v soutěži Best planner 2013. Princip soutěže nám popíše její organizátor Radek Šitera.

Pro koho je soutěž určená?

Soutěž je určena všem, kdo chtějí dělat práci finančního poradce kvalitně. Zúčastnit se může každý, kdo má u ČNB registraci na zprostředkování investic nebo pojištění. Stačí, když se nejpozději do 14. 4. 2013 přihlásí ZDARMA na stránkách http://www.bestplanner.cz.

Proč by se měl někdo do soutěže přihlásit?

V první řadě si můžete udělat velmi dobrou reklamu, neboť s prvními třemi umístěnými bude udělán rozhovor v celostátně vydávaných odborných časopisech. Kromě šeku v hodnotě 10 000 Kč pro vítěze, jsou připraveny i další ceny v podobě vzdělávacích seminářů nebo profesionálních softwarů na finanční plánování, které pomohou ještě zvýšit kvalitu práce těchto poradců. Na soutěži se navíc seznámíte s dalšími lidmi, kteří svou práci vykonávají na té nejvyšší úrovni.

Jak to bude celé probíhat?

Jak již bylo zmíněno, zájemci o soutěž se musí nejprve zaregistrovat? Den po uzávěrce, bude 15. 4. všem zveřejněno stejné zadání modelového klienta. Soutěžící pak budou mít týden, aby připravili finanční plán, který by splnil klientovi cíle. Ze všech přihlášených bude vybráno 30 semifinalistů, kteří budou do 20. 5. zveřejněny stránkách soutěže. Poté pak 13 členná odborná porota vybere 15 finalistů, kteří jí své řešení budou 12. 6. prezentovat. Následující den se společně dozvíme, kdo bude Best plannerem pro rok 2013.

Jak se zajistí objektivita hodnocení?

O konečném pořadí bude rozhodovat 13 členná porota složená z odborníků z oblasti investic, životního pojištění, úvěrů, neživotních pojištění, finančního plánování, grafiky a komunikačních dovedností. Aby se nestalo, že některý porotce bude upřednostňovat nebo naopak znevýhodňovat určitého soutěžícího, bude se podobně jako třeba v krasobruslení nejvyšší a nejnižší známka od porotce škrtat. Pro zajištění pestrosti soutěžících nebude moci do semifinále postoupit více než 5 poradců pracujících pro jednu společnost a do finále se dostanou maximálně 3.

Proč jste se rozhodli takovouto soutěž uspořádat?

Chceme ukázat, jak by měly vypadat ty nejlepší finanční plány. Na stránkách soutěže budou totiž zveřejněny řešení všech 30 semifinalistů. Kdokoliv se pak bude moci podívat, čím si soutěžící zasloužili své umístnění.