Kdo jsme

  • HN logo modre
     
  • logo iDNES.cz RGB
     
  • logo FONDSHOP 2
     
  • logo profi pf

Práce ve VHI  


Naším posláním je něco víc, než jen prodávat vhodné finanční produkty klientům. Naším posláním je pomáhat lidem budovat jejich vlastní finanční svobodu. Tedy svobodu při rozhodování o věcech, které se týkají kvality našeho života, jako kdy odejdu do penze a co v ní budu dělat. Vybudovat si takovou svobodu není otázkou jednoho setkání, ale dlouhodobé poctivé práce vás i vašeho finančního poradce.

Naši poradci jsou zpravidla zkušení profesionálové, kteří s námi sdílí naše poslání a naše hodnoty. Jejich cesty většinou začínaly ve velkých finančních institucích a poradenských sítích. Nakonec však udělali rozhodující krok své kariéry a zvolili si nezávislost jako jedinou správnou cestu pro sebe a pro své klienty.

Specializujeme se pouze na investice a finanční plánování. Věříme, že díky naší specializaci dokážeme v tomto oboru našim partnerům poskytovat ty nejlepší možné nástroje a vzdělání, aby Vás dokázali správně vést k Vašim dlouhodobým cílům.

O nás

Společnost Viktor Hostinský Investments byla založena v roce 2007 s jedinou myšlenkou – dávat lidem finanční svobodu. Tedy pomáhat lidem budovat a spravovat jejich finanční rezervy tak, aby jim zajistily doživotní stabilní příjem.

Začínali jsme s minimálním kapitálem, ale maximálním nadšením. Peníze jsme nikdy nebrali jako cíl našeho podnikání, nýbrž jeho výsledek. Za posledních 5 let svého působení jsme otevřeli investiční účty více než 3 tisícům investorů, kterým pomáháme zhodnocovat majetek v hodnotě přesahující jednu miliardu korun. Spolupracuje s námi přes 200 nezávislých finančních poradců, kterým poskytujeme komplexní poradenskou platformu s nástroji pro investiční poradenství a zprostředkování.

Přesto, že naše firma roste, zůstáváme věrní našim původním hodnotám a investičním zásadám. A protože nejsme majetkově ani jinak propojeni s žádnou finanční institucí, umožňujeme nezávislým poradcům poskytovat skutečně objektivní a nezávislé poradenství. Naše otevřená architektura umožňuje našim klientům přístup k tisícům investičních nástrojů, spravovaných stovkami renomovaných investičních správců. Vedle běžně rozšířeného provizního modelu, nabízíme i honorovaný model spolupráce mezi poradcem a klientem, kde je zajištěná 100%-ní nezávislost navrhovaných doporučení a kde si může být klient jist, že s ním sedíme vždy na stejné straně stolu.

 

Děkujeme, že jste navštívili naše stránky. Rádi s Vámi navážeme bližší kontakt a odpovíme na Vaše konkrétní otázky. A nemusíte se bát, veškerá komunikace probíhá diskrétně. Můžete nás kontaktovat na:

emailu:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

telefonu: +420 725 410 790 (mezi 9 - 16 hod.)

 

 

Základní informace o VHI

Kancelář

Viktor Hostinský Investments, s.r.o.
Okružní 244 - PŘESTĚHOVALI JSME SE
29303 Mladá Boleslav

MAPA

Můžu do Tiskových výstupů přidat svoje logo?

Ano, po spuštění aplikace dáte v menu excelu - vložení – obrázek a vyberte si libovolný obrázek v počítači, který potom můžete přesunout, kam potřebujete.

Po stažení nové verze aplikace se mi spustí pouze zkušební verze i když mám licenci koupenou - jak spustím plnou verzi?

Použijte poslední aktivační klíč, který Vám byl zaslán z e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. případně si napište o nový, který Vám bude obratem zaslán.

Jaká je cena VHI aplikací?

Pro vázané zástupce VHI je 90% sleva a roční licence každé aplikace potom stojí 1000 Kč.

Mohu si sám vybrat fondy do PortfolioPlanneru?

Do portfolioplanneru jako uživatel sám fondy přidávat nemůžete. V portfolioplanneru pracujeme s celkem 10 investičními kategoriemi a v každé z nich pečlivě vybíráme 3 až 10 fondů, které považujeme v dané kategorii za nejlepší. Pokud si myslíte, že by PortfolioPlanner měl obsahovat nějaký další fond, napiště prosím na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , fond si prostudujeme a pokud uznáme, že fond by měl být do seznamu přiřazen, rádi ho zařadíme.

Proč se mi v PortfolioPlanneru u platformy Moventum nevygeneroval dokument PayOut?

Pravděpodobně jste generoval dokumenty k tisku ještě před vybráním jednotlivých fondů. Použijte tlačítko Generování dokumentů k tisku znovu a potřebné dokumenty se vygenerují. V ideálním případě postupujte postupně podle jednotlivých záložek a dokumenty generujte vždy až po nastavení Portfolia.

Od kolika Kč jednorázově bych měl kupovat ETF? Je to u jednotlivých fondů rozdílné? Pokud ano, kde to zjistím?? Jaká jsou pravidla, doporučení??

ETF stojí 0,3% za transakci, minimálně 35 EUR. Pokud 35EUR = 0,3%, pak ono efektivní minimum z pohledu nákladu je 11.666 EUR což je cca 315.000 CZK.

Investovat do ETF můžete i méně, pak ale platíte procentuélně vyšší poplatek. Pokud třeba chcete investovat do ETF 54.000 CZK pak vás to bude stát 35 EUR což je vlastně 1,75% z hodnoty investované částky. Jen je třeba to mít na paměti. Pokud investujete na dlouhou dobu, tak to není problém, protože se vám to během 1 až 2 let vrátí v TER fondu. Nicméně pokud byste chtěl při rebalancování část ETF odprodat, pak zase platíte min 35 EUR. Proto je kvůli rebalancování dobré mít v rámci každé kategorie ETF i podílový fond.

Druhá věc je, že je třeba vždy nakupovat u ETF jen celé kusy. U většiny ETF to není problém, protože kus se pohybuje v řádu jednotek EUR/USD. U zlata je ale 1 KS = 1 unce zlata. To znamená že 1 ks stojí okolo 1.200 USD - 31.000 CZK. Pokud tedy máte 54.000, tak koupíte jen 1 KS a v hotovosti zbyde 23.000 CZK. Je tedy možné koupit 1 Ks ETF a zbytek fond. Nebo navýšit pokyn na cca 62.000+ CZK a koupit 2 KS ETF. Kvůli případnému rebalancování doporučuji variantu 1.

Manželka klienta je na mateřské dovolené a Naviplan tak ukazuje neodpovídající starobní důchod - je možné ho někde upravit?

Na záložce Zdroje Příjmy v důchodu po rozkliknutí Detailu u starobního důchodu můžete místo odhadu Naviplanu použít Vlastní odhad.

V Rebalanceru po importu portfolia z Moventa se mi nezobrazuje současná hodnota portfolia na záložce Základní rozložení - jak nastavit import, aby všude nebyly pouze nuly?

Na začátku videa k Rebalanceru (odkaz zde) je popis nastavení Moventa před importem – je třeba dle popisu nastavit formát čísel v Moventu.

Můžu v Rebalanceru upravit i pravidelné platby?

Nemůžete, Rebalancer slouží pouze na rebalancování Portfolia se současnou hodnotou nebo jednorázovým vkladem (popřípadě při výběru). Pro změnu pravidelných plateb použijte formulář Modifikace trvalého pokynu, který najdete na našem intranetu pod příslušnou investiční společností.

 

Sídlo společnosti 

Viktor Hostinský Investments, s.r.o.
Okružní 287
29301 Mladá Boleslav

 

Jednatelé:
Martin Prokop - mobil: 777 098 957
Viktor Hostinský - mobil: 604 604 877

kontaktní e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Společnost zapsána u OR vedeného Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 141273

Registrace ČNB jako investiční zprostředkovatel pod sp.zn. Sp/2008/12057/570.