category_524047ea647e3formularetlacitkoweb2m.jpg

POKLID - Povinné klientské dokumenty

Miniaplikace, kterou musíte použít vždy při poskytnutí investiční služby (včetně penzí) nebo zprostředkování pojištění. Jednoduše vyplníte údaje, zaškrtáte dokumenty, které chcete vytisknout a kliknete na "tisk".

Dokumenty

Řadit dle

Povinné klientské dokumenty - POKLID_01_11_2017 Povinné klientské dokumenty - POKLID_01_11_2017

Verze dokumentu platná od 01.11.2017.
Prosím o posílání všech chyb na petr.horcik@vhi.cz. Velmi děkuji.

Věnujte prosím pozornost upozornění na chyby a problémy u investičního dotazníku (viz níže)!

Univerzální vyplňovací formulář pro všechny typy obchodu.
1) Vyplňte údaje zprostředkovatele, klienta, datum, čas a místo setkání.
2) Zaškrtněte jaké dokumenty chcete s klientem vyplnit a vytisknout. Potom stiskněte "Přesun na tisk" Pokud chcete s klientem dokumenty doplnit ručně, zvolte "NE" u "vyplňovat v elektronické podobě?".
3) Vyplněná data o klientovi a poradci se automaticky přenesou do hlaviček patřičných formulářů k tisku. V nich je nutno doplnit odpovídající údaje a ujednání s klientem a zaškrtnout odpovídající body. 

4) Můžete vytisknout. Pozor, někdy tiskne prázdné listy. Pomocí funkce "náhled tisku" v Excelu můžete prohlédnout výstup k tisku, a vybrat k tisku jen "neprázdné" stránky.

5) U investičního dotazníku se někomu nevytisknou všechny listy. Otevírá se v zobrazení "Zobrazit konce stránek". Je tedy možné konce stránek (modré čáry) popřesouvat. Pokud potřebujete můžete v nabíce "Rozložení strány" dát volbu Konce – Obnovit všechny konce stránky. Pokud nic nepomůže, je zde prázdný investiční dotazník ke stažení. V případě nutnosti mne kontaktuje na emailu petr.horcik@vhi.cz nebo telefonu 702 144 317.

Vytiskněte ve dvojím provedení, podepište Vy i klient.  Jedno vyhotovení obdrží klient, druhé zašlete spolu se smlouvou nebo pokyny na adresu VHI.

Video ke správnému vyplnění POKLIDu naleznete zde: http://www.naviplan.cz/skolici_videa/poklid/prehled_ovl.swf

Investiční dotazník Investiční dotazník

Prázdný investiční dotazník k verzi POKLIDu 01.11.2017.

Pozor na tyto chyby (některé otázky se ptají trochu jinak na to samé, proto i odpovědi by měly být v souladu. Dle vyjádření compliance je potřeba to velmi hlídat kvůli dohledu ČNB):

  • otázky 3, 4 a 5 zaměřené na klientův vztah k riziku - podobné otázky, proto nelze mít příliš rozdílné odpovědi;
  • otázky 10 a 15 zaměřené na znalosti a zkušenosti investičních nástrojů - nelze mít v otázce 10 "žádné zkušenosti s investičními nástroji" a v otázce 15 zaškrtnuté investiční nástroje, s kterými má vlastní zkušenosti;
  • otázky 11 a 15 zaměřené na znalosti a zkušenosti investičních nástrojů - pokud klient v otázce 15 zaškrtne u produktů vlastní zkušenost, mělo by tomu odpovídat i zaškrtnutí znalosti v otázce 11;
  • otázky 12 a 15 zaměřené na znalosti a zkušenosti investičních nástrojů - obdobně by měla být shoda s vlastní zkušenosti (otázka 15) a znalostí služeb a obchodů v otázce 12.

Investiční dotazník PENZE Investiční dotazník PENZE

Prázdný investiční dotazník a záznam z jednání k PENZÍM k verzi POKLIDu 01.11.2017.

Použijte pokud Vám nebude fungovat stránkování u Excelovské tabulky POKLIDu.